Hoxhaj: PDK s’ka ndërruar qëndrim për Demarkacionin, komisioni i kaluar bëri punë profesionale (Video) – Lajmi.net
Hoxhaj: PDK s’ka ndërruar qëndrim për Demarkacionin, komisioni i kaluar bëri punë profesionale (Video)
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 16:19, 14 November 2017
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë ekskluzive për lajmi.net ka folur edhe për çështjen e Demarkacionit.

Ai e ka vlerësuar si shumë profesionale punën e komisionit të kaluar, duke shtuar se raporti i tyre tregon gjendjen faktike në terren.

“Ne si partner koalicioni, mendojmë se ka pasur katër komisione të cilat janë marrë me punën e shenjimit të kufirit me Malin e Zi. Një komision fillestar i cili ka bërë punën shumë profesionale, në bazë të kritereve dhe parimeve kadastrale ka shënuar vijën kufitare dhe ajo marrëveshje është nënshkruar nga Thaçi dhe Hyseni. E shohim rolin e komisionit të ri ma shumë të karakterit verifikues. Nuk dua të jap vlerësime”, ka thënë Hoxhaj.

Ish-ministri i jashtëm tutje deklaroi se PDK-ja nuk ka ndërruar qëndrim për Demarkacionin. /Lajmi.net/

(Ndiqeni përgjigjen e Hoxhajt për Demarkacion pas minutës së 15-të)

 

Fjalët kyçe: Enver Hoxhaj

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Supercar Showdown
  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy