Hoxhaj:  Numrat i kemi, por nuk e di se kur do të thirret seanca – Lajmi.net
Hoxhaj:  Numrat i kemi, por nuk e di se kur do të thirret seanca
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 14:28, 17 July 2017
Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PDK-së, nënkryetari i kësaj partie, Enver Hoxhaj ka thënë se kjo mbledhje ishte e rregullt, por ka bërë të ditur se temë diskutimi ishte edhe  çështja e konstituimit të institucioneve.

Hoxhaj ka thënë se liderët e partive të koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj janë të mandatuar të koalicionit për çështjen e koordinimit institucional për konstituimin e Qeverisë së re. Ai ka thënë se këtyre tre liderëve u takon të koordinohen me presidentin, Hashim Thaçi për thirrjen e seancës së re, por ka thënë se nuk e di se kur do të thirret seanca konstituive, transmeton lajmi.net

“Qëndrimi ynë është se e i kemi votat  për ta votuar kryetarin e Kuvendit dhe Qeverinë, por a do të ndodh këtë javë, a do të ndodh gjatë ditëve të ardhshme këtë e dinë Veseli dhe Haradinaj… Nuk e di se a do të ketë këtë javë apo javën e ardhshme, meqë përtej asaj që ne si partner i kemi numrat për seancë, ka edhe procedura për përgatitje teknike”, është shprehur Hoxhaj.

Ai ka thënë gjithashtu de duhet hartuar platëforma qeverisëse. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: PAN, qeveria e re

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2