Hoxhaj i reagon ambasadorit palestinez: Po rreshtoheni krah gjenocidit serb ndaj Kosovës – Lajmi.net
Hoxhaj i reagon ambasadorit palestinez: Po rreshtoheni krah gjenocidit serb ndaj Kosovës
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:40, 7 December 2017
Deklaratave të ambasadorit palestinez në Beograd se Palestina kurrë nuk do ta njohë Kosovën, u është përgjigjur zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj.

 

Hoxhaj tha se rreshtimi i politikës së jashtme të Palestinës me Serbinë, flet që Palestina e pranon politikën e spastrimit etnik dhe veprimeve gjenocidale kundër civilëve në Kosovë.

Hoxhaj theksoi se shtetësia e Kosovës është në pajtim të plotë me ligjet ndërkombëtare dhe manifestimin e të drejtës për vetëvendosje.

Reagimi i Hoxhajt erdhi pas deklaratave të ambasadorit palestinez në Beograd, në takimin që pati me presidentin serb.

Lexoni edhe:

Gjysmë-shteti Palestina i premton Serbisë se do të votojë kundër Kosovës në organizata ndërkombëtare

Fjalët kyçe: Hoxhaj, Kosova, Palestina, Serbia

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bike Rivals