Hoti në Zyrën rajonale të ATK-së në Ferizaj – Lajmi.net
Hoti në Zyrën rajonale të ATK-së në Ferizaj
Autori: Lajmi.net Ekonomi 17:44, 9 March 2017
Ministri i Financave, Avdullah Hoti, vizitoi sot Zyrën rajonale të Administratës Tatimore të Kosovës në Ferizajt, ku u prit nga Menaxheri i Zyrës rajonale të ATK-së në Ferizaj, Avdi Jakupi.

Gjatë takimit u diskutua për reformat në Administratën Tatimore të Kosovës, zhvillimin e të hyrave tatimore në këtë Komunë, ofrimin e shërbimeve më të mira për tatimpaguesit, si dhe për luftimin e ekonomisë joformale.

Gjithashtu gjatë takimit u diskutua edhe për Pakon fiskale 2.0, si dhe për përgatitjet e Administratës Tatimore të Kosovës për edukimin dhe informimin e tatimpagueseve sa i përket implementimit të kësaj pako në të ardhmen.

Fjalët kyçe: ATK, Avdullah Hoti, Ferizaj

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown