Hoti: LDK-ja e mbështet rivendosjen e flamurit të Kosovës – Lajmi.net
Hoti: LDK-ja e mbështet rivendosjen e flamurit të Kosovës
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 11:40, 14 February 2018
Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se LDK-ja e mbështet rivendosjen e flamurit shtetëror tek Rrethi, sa më lart e dinjitetshëm.

Sipas tij, ky flamur duhet të vendoset në çdo institucion publik, sipas protokollit të shtetit.

Ky është postimi i tij i plotë:

“LDK e mbeshtet rivendosjen e Flamurit te shtetit te Kosoves tek rrethi – sa me lart e dinjitetshem. Ky flamur duhet te vendoset ne cdo institucion publik, sipas protokollit te shtetit.

Ne cdo cep te botes qe te valoje Flamuri Kosoves, aq me krenare do te jete Shqiponja dykrenore e Ismail Qemail Vlores.

Dhe, me ndihmen e miqve, do ta veme Flamurin e Kosoves edhe ne OKB, ashtu sic e deshironte dhe kerkonte edhe Presidenti Rugova”.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO