Homoseksual lind apo bëhesh? E zbulojnë mjekët – Lajmi.net
Homoseksual lind apo bëhesh? E zbulojnë mjekët
Autori: Lajmi.net FunKurioziteteLifestyleLoveSex 22:36, 4 October 2017
Të gjithë e pranojmë se homoseksualët ekzistojnë, por pyetja që na mundon është lindin apo bëhen?!

Kësaj pyetje i ka dhënë përgjigjur Richard C. Pillard, psikiatër në “Boston University School of Medicine”.

Ai ka shpjeguar se:

Homoseksualiteti, virtualisht, ekziston në çdo specie kafshësh, që është studiuar në mënyrë të vazhdueshme. Jam i bindur se është brenda secilit prej nesh, por varet se çfarë zgjedh.

Ndërsa mjeku Alfred Kinsey ka publikuar disa statistika të cilat tregojnë:

Rreth 4 për qind e burrave në Amerikë, janë homoseksualë ekskluziv gjatë gjithë jetës së tyre. Rreth 10% e meshkujve amerikanë mendohet të jenë homoseksualë për tre vjet të jetës së tyre si të rritur homoseksualë jo ekskluzivë. Rreth 37% e 5000 burrave amerikanë, kanë pasur, më së paku, një marrëdhënie deri në orgazëm, me një mashkull tjetër.

Homoseksualiteti ka ekzistuar që në antikitet madje në Spartë ushtarët martoheshin me njeri-tjetrin. E siç duket kjo çështje ka një kohë të gjatë që ngre polemika të mëdha dhe gjasat janë që të vazhdojë akoma edhe më gjatë. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO