Historike: KB Rahoveci siguron ‘play-offin’ – Lajmi.net
Historike: KB Rahoveci siguron ‘play-offin’
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 23:16, 7 April 2018
Skuadra basketbollistike e Rahovecit ka fituar në udhëtim te Kerasan Prishitna (74-99) për të siguruar edhe matematikisht pjesëmarrjen në ‘play-off’ në edicionin e sivjetmë të Superligës së Kosovës në basketboll.

Që nga fillimi i sfidës së zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve, mysafirët luajtën më mirë se kundërshtari.

Pesë pikë më shumë, Rahoveci i shënoi në çerekun e parë të lojës (21:26), ndërsa një pikë më shumë e realizoi në fraksionin e dytë (21:22).

Vizitorët ishin shumë më bindës në dhjetëminutëshin e tretë, në të cilin i shënuan 12 pikë më shumë se Kerasani (20:32), shkruan telegrafi.com.

Dhe me lojën e mirë ‘Vreshtarët’ vazhduan edhe në çerekun e fundit (12:19), për ta konfirmuar fitoren.

Vetëm në sezonin e dytë në Superligë, Rahoveci e ka bërë historinë duke e siguruar pjesëmarrjen në ‘play-off’.

Aktualisht mban vendin e tretë në tabelë, ndërsa pritet të shihet se në cilën pozitë do ta mbyllë renditjen tabelore

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO