Historia e Real Madridit në vetëm gjashtë ditë… – Lajmi.net
Historia e Real Madridit në vetëm gjashtë ditë…
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 22:05, 27 May 2018
Kur mendoni se diçka në sport është e pamundur, gjithmonë kujtojeni Real Madridin.

Skuadrat e këtij qyteti kanë përmbyllur një sezon të suksesshëm në Evropë.

Gjashtë ditë më parë, skuadra e Real Madridit në basketboll fitoi titullin e 10-të të Evropës, ndërsa një natë më parë, ajo e futbollit bëri të njëjtën gjë, ‘mbajti të pushtuar’ Evropën.

Për skuadrën e futbollit ky ishte titulli i 13-të, dhe i treti në tri vitet e fundit.

Është hera e parë në histori të sportit në Evropë që skuadrat e futbollit dhe basketbollit nga i njëjti qytet shpallen kampione të Evropës./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO