Histori prekëse: Letrat e të birit për nënën e vdekur – Lajmi.net
Histori prekëse: Letrat e të birit për nënën e vdekur
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 20:44, 7 October 2017
Pas vdekjes së gruas, burri i saj ishte në punë dhe ashtu mundohej të tejkalonte dhimbjen.

Djali i tij e shihte se natën babai qante sepse i mungonte nëna. Prandaj, ai u mundua të jetë i fortë për të dy, transmeton lajmi.net

Në shkollë, kur mësuesja thirri nënat që të vinin në shkollë, ai doli më herët dhe shkoi në park. Babai u mërzit shumë dhe filloi ta kërkonte, nga që nuk i kishte ndodhur asnjëherë që i biri të dilte nga shkolla para kohe. Ngadalë, e mësoi si qëndronte problemi.

Ai mori letrat, lexoi njërën prej tyre dhe më pas e përqafoi djalin e tij. Lëshuan balonat që letrat të shkonin në qiell, tek gruaja që u mungonte të dyve kaq shumë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO