Histori frymëzuese, humb 71 kg brenda një viti – Lajmi.net
Histori frymëzuese, humb 71 kg brenda një viti
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 13:24, 3 December 2017
Në vitin 2008 Sam Rouen filoi serinë e tretë të ‘Humbësi më i madh’, një shou televiziv i cili vë garuesit me mbipeshë kundër njëri tjetrit për të parë se kush mund të humb përqindjen më të lartë të peshës trupore për një shumë të majme parash.

 

19 vjeçar në atë kohë, Sam peshonte 154 kg kur hyri në shfaqje dhe pas një viti humbi 71 kg në mënyrë mahnitëse, shkruan BP, transmeton lajmi.net

Tashmë si 29 vjeçar, ai është zjarrfikës dhe merret me palestër që të mbajë në formë trupin e tij.

Ai e do punën e tij, ndërkaq ka edhe të dashur. Ai shprehet: ” mund të jeni në pikën tuaj më të ulët dhe me pak punë e këmbëngulje, mund ta ktheni atë dhe të përmbushni ëndrrat tuaja”. /Lajmi.net/

weight-loss-biggest-losers-sam-rouen-firefighter-68weight-loss-biggest-losers-sam-rouen-firefighter-69

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO