Higuain me super-rekord në Ligën e Kampionëve – Lajmi.net
Higuain me super-rekord në Ligën e Kampionëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:51, 13 February 2018
Gonzalo Higuain e shënoi golin e dytë pas tetë minutash e shtatë sekondash, duke thyer rekordin e Julio Cruz.

Sulmuesi argjentinas i Juventus, Gonzalo Higuain, ka vënë rekordin e ri në Champions League duke shënuar dygolëshin më të shpejtë në historinë e kësaj veprimtarie.

Në ndeshjen kundër Tottenham, Higuain shënoi golin e parë në minutën e dytë, pas pasimit të marrë nga Pjanic dhe në minutën e tetë realizoi golin e dytë me 11-metërsh, pas faullit të Davies shkaktoi ndaj Bernardeschi.

Gonzalo Higuain e shënoi golin e dytë pas tetë minutash e shtatë sekondash, duke thyer rekordin e Julio Cruz, i cili kishte shënuar dy gola në Champions League në ndeshjen ndaj rusëve të Spartak Moskë në 8 minuta e 30 sekonda në tetor të vitit 2018.

Fjalët kyçe: Gonzalo Higuain, Juventus

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy