Hierro: Ky ekip mund të triumfojë në Ligën e Kampionëve – Lajmi.net
Hierro: Ky ekip mund të triumfojë në Ligën e Kampionëve
Autori: Lajmi.net La LigaSport 22:48, 11 December 2015
Fernando Hierro beson se Real Madrid ende mund të fitojë në La Ligë dhe Ligën e Kampionëve.

Real Madrid ende mund të fitojë në La Ligë dhe Ligën e Kampionëve, sipas legjendës së klubit, Fernando Hierro.

“Los Blancos” janë në pozitën e tretë në La Ligë me katër pikë më pak se Barcelona.

Ndërsa, skuadra është përjashtuar nga Copa del Rey për shkak të aktivizimit të Denis Cheryshev – i suspenduar – në duelin ndaj Cadizit.

Por, ish mbrojtësi spanjoll beson se Real Madrid prapë mund të triumfojë në dy garat e mbetura.

“Humbja në El Clasico me një dallim aq të madh në shtëpi dhemb, dhe njerëzit nuk janë të kënaqur me këtë”, u shpreh Hierro për “www.sc.qa”, përcjell “Lajmi.net”.

“Por, nëse ekziston një skuadër që kurrë nuk mund të përjashtohet, është Real Madrid. Ne kemi futbollistë të jashtëzakonshëm. Ka ende shumë deri në fund të La Ligës. Real Madrid mund të jetë skuadër shumë e rrezikshme në Ligën e Kampionëve dhe po ashtu do të luftojnë deri në fund edhe në La Ligë”, theksoi ai.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO