Heynckes i ka bërë diçka të çuditshme Barcelonës – Lajmi.net
Heynckes i ka bërë diçka të çuditshme Barcelonës
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 13:14, 3 March 2018
Jupp Heynckes ka rrëfyer se ka refuzuar dy herë të drejtojë skuadrën e Barcelonës.

Të jesh trajneri i Barcelonës është padyshim një ëndërr për të gjithë trajnerët e botës, por ka nga ata që kanë guxuar t’i thonë ‘jo’, madje jo një herë.

Në një intervistë për ‘Der Spiegel’, Jupp Heynckes ka rrëfyer se ka refuzuar dy herë të drejtojë skuadrën e Barcelonës.
Trajneri gjerman zbulon se hera e parë ishte ne vitin 1997, kur ai ishte në pankinën e Teferifes. “Gjeta në korridorin e shtëpisë timë drejtuesit e Barcelonës, të cilët më bënë një ofertë që unë e refuzova – reagon Heynckes – Pra ti e di kush jemi ne? Dhe unë u përgjigja: sigurisht që e di, por ju a e dini kush jam unë? Unë nuk i lë kontratat përgjysmë”, tha trajneri aktual i Bayern Munchen, transmeton “Top Channel”.

Refuzimi i dytë ndaj Barcelonës erdhi në vitin 2013, pas suksesit të trefishtë që Bayern arriti. “Ishte krejt e pamundur që të impenjohesha me një tjetër skuadër, pas asaj që bëra me Bayern Munchen. Duhej të pushoja, ti dedikohesha më shumë vetes dhe kafshëve të mia”, rrëfeu për ‘Der Spiegel’, trajneri Heynckes.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO