Heynckes i dërgon një mesazh Lewandowskit për Real Madridin – Lajmi.net
Heynckes i dërgon një mesazh Lewandowskit për Real Madridin
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliMerkatoSport 23:13, 2 March 2018
Heynckes i dërgon një mesazh Lewandowskit për Real Madridin

Trajneri i Bayern Munich, Jupp Heynckes, është përfshirë në spekulimet që e lidhnin sulmuesin Robert Lewandowski me Real Madridin.

Javët e fundit, mediat ndërkombëtare kanë raportuar për një transferim të mundshëm të sulmuesit Robert Lewandowski te skuadra mbretërore.

Është shkuar aq larg, sa që thuhej se polaku e ka ndryshuar agjentin për këtë qëllim, që të realizoi ëndrrën duke u transferuar te Real Madrid, që drejtohet nga Zinedine Zidane.

Por, trajneri Heynckes, i ka kërkuar Lewandowskit që të fokusohet te Bayerni, dhe të qenit pjesë e bavarezëve është arritja e kulmit në futboll.

“Nuk e di nëse janë spekulime apo ëndrra, nuk kam ndonjë informacion, por Robert Lewandowski duhet të fokusohet te Bayerni”, ka deklaruar Heynckes.

“Nëse luani për Bayernin, ju tashmë keni arritën majat në futboll”./lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO