Heynckes flet për dallimet mes Ronaldos dhe Lewandowskit – Lajmi.net
Heynckes flet për dallimet mes Ronaldos dhe Lewandowskit
Autori: Lajmi.net BundesligaSport 14:43, 21 April 2018
Jupp Heynckes me krahasim interesant mes Cristiano Ronaldos dhe Robert Lewandowskit.

Trajneri i Bayern Munichut, Jupp Heynckes ka folur në mënyrë të qartë edhe mbi dallimet në mes të dy yjeve, nëse iu referohemi Real Madridit dhe Bayern Munich: Cristiano Ronaldo e Robert Lewandowski.

“Ata nuk mund të krahasohen. Robert luan gjithmonë me shpinën e tij ndaj kundërshtarit. Ronaldo shpesh vjen nga ana e majtë dhe lëviz në mes të linjave. Ajo që e bën të shquar portugezin është se herë-herë shfaqet edhe në pozicionin e plotë të qendërsulmuesit”, shtoi Heynckes.

Së fundi, Heynckes, gjithashtu, kishte fjalë lavdërimi për një trajner tjetër veteran, si Arsene Wenger, i cili do t’iu japë fund 22 viteve “mbretërim” në krye të Arsenalit, kësaj vere: “Ai ishte një nga trajnerët më të mirë në futbollin europian dhe ka pasur një ndikim pozitiv në futbollin anglez, përmes filozofisë së vet”.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO