Helmimi i 9 futbollistëve të Dortmundit, shikoni çfarë kanë ngrënë – Lajmi.net
Helmimi i 9 futbollistëve të Dortmundit, shikoni çfarë kanë ngrënë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 13:50, 14 January 2018
Situata te Borusia e Dortmundit nuk është aspak e qetë.

Përveç rezultateve jo të mira që ka marrë ekipi, një ngjarje tjetër e pakëndshme ka ndodhur për trajneri Piter Stoeger.

9 prej lojtarëve të klubit verdhezi janë helmuar në Spanjë, teksa kryenin fazën përgatitore, nga konsumimi i mishit të qebapit.

Sapo kanë mbërritur në tokën gjermane, Buriki, Bartra, Toprak, Pulisiç, Vaidenfeler, Shyrle, Larsen, Shahin e Reiman shfaqën probleme helmimi dhe shkuan menjëherë në klinikën mjekësore të klubit.

Nga hetimi i kryer brenda klubit, u arrit në konkluzionin se mishi mund të ketë qenë i helmuar.

dortmund

Fjalët kyçe: Borussia Dortmund

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush
  • Play Pro Kicker Frenzy