Hedhet shorti për raundin e tretë të FA Cup, sjellë një super-derbi – Lajmi.net
Hedhet shorti për raundin e tretë të FA Cup, sjellë një super-derbi
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 20:49, 4 December 2017
Pak minuta më parë është hedhur shorti për raundin e tretë të FA Cup.

Shorti për raundin e tretë ka sjellë përballje mjaft interesante.

Qysh në këtë raund do të takohen Liverpooli dhe Evertoni, një nga derbit më interesant në futbollin anglez.

Klubi i Chelseat do të takohet me Norwich Cityn. Arsenali do të jetë mysafirë i Nottinghamit, Manchester United pret në shtëpi Derby Countyn dhe Manchester City përballet kundër Burnleyt./Lajmi.net/

SHORTI I PLOTË:

 • Ipsiwich Town – Sheffield United
 • Watford – Bristol City
 • Liverpool  – Everton
 • Brighton – Crystal Palace
 • Aston Villa – Woking ose Peterborought
 • Bournemouth – Wigan ose Fylde
 • Coventry City – Stoke City
 • Newport – Leeds United
 • Bolton – Huddersfield
 • Port Vale ose Yeovil – Bradford City
 • Nottingham – Arsenal
 • Brentford – Notts County
 • QPR – Milton Keynes Dons
 • Manchester United – Derby County
 • Forest Green ose Exter – WBA
 • Doncaster Rovers – Slough Town ose Rochadle
 • Tottenham Hotspur – Wimbledon
 • Middlesbrought – Sunderland
 • Fleetwood ose Hereford – Leicester City
 • Blackburn ose Crewe – Hull City
 • Cardiff City – Mansfield Town
 • Manchester City – Burnley
 • Shrewsbury  – West Ham United
 • Wolves – Swansea
 • Stevange – Reading
 • Newcastle United – Luton Town
 • Millwall – Barnsley
 • Fulham – Southampton
 • Wycoombe – Preston North
 • Norwich City – Chelsea
 • Gill’ham ose Carlsile – Sheffield Wednesday

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO