Haziri: Hapja e fabrikës “Vitex” do të ndikoj direkt në zhvillimin ekonomik të regjionit të Gjilanit – Lajmi.net
Haziri: Hapja e fabrikës “Vitex” do të ndikoj direkt në zhvillimin ekonomik të regjionit të Gjilanit
Autori: Lajmi.net LajmeZgjedhjet Lokale 2017 15:41, 13 October 2017
Kryetari i Komunës së Gjilanit dhe kandidat edhe për një mandat qeverisës, Lutfi Haziri, ka marrë pjesë sot në ceremoninë e hapjes së kompanisë “Vitex” në Viti, e cila merret me prodhimin e tekstilit, kryesisht pantallona.

“178 punëtorët këtu janë me fat që kanë gjetur punë në këtë fabrikë. Jemi të lumtur që kemi këso ndërmarrës që kanë arritur të sjellin investitorë nga Gjermania dhe ta eksportojnë mallin në Europë. Definitivisht, heronjtë e ditëve të sotme janë ata  që krijojnë vende pune dhe në këtë mënyrë t’i mbajnë familjet e tyre”, ka thënë kryetari Haziri.

Haziri ka thënë se kjo fabrikë do të ndikoj direkt në zhvillimin e ekonomik të regjionit të Gjilanit.

Bashkëpronarët e fabrikës “Vitex”, Haqif Ibrahimo, Halil Rexhepi, Idriz Ibrahimi, e kanë falënderuar kryetarin Haziri për përkrahjen e madhe që i ka dhënë këtij biznesi.

Ndryshe, investitor në këtë fabrikë është, Horst Wegener nga Gjermania.

 

Fjalët kyçe: Gjilan, Haziri, LDK, Vinex

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion