Haziri anulon konkursin e Drejtorisë së Arsimit në Gjilan, shkilte ligjin (Dokument) – Lajmi.net
Haziri anulon konkursin e Drejtorisë së Arsimit në Gjilan, shkilte ligjin (Dokument)
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 23:47, 12 January 2018
Lutfi Haziri
Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka anuluar konkursin e Drejtorisë së Arsimit, për shkak, sipas tij, të tejkalimit të autorizimeve zyrtare e konfliktit të interesit.

Këtë e ka bërë të ditur vet ai, nëpërmjet rrjetit social Facebook, i cili ka thënë se toleranca do të jetë zero sa i përket shkeljes së ligjeve në fuqi.

“Sapo e anulova një konkurs të Drejtorisë së Arsimit, për shkak të tejkalimit të autorizimeve zyrtare e konfliktit të interesit dhe autorizova rishpalljen e tij. Toleranca do të jetë zero sa i përket shkeljes së ligjeve në fuqi. Ky vendim nuk i pengon në asnjë mënyrë parapërgatitjet për fillimin e gjysmëvjetorit të dytë në shkollat e Gjilanit dhe mbarëvajtjen e procesit mësimor. Përkundrazi, jemi të vendosur në realizimin e objektivave të mëdha për arsimin në Gjilan. Shihemi!”, ka shkruar Haziri.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO