Haxhiu: Qeveria Haradinaj i ka ditët e numëruara – Lajmi.net
Haxhiu: Qeveria Haradinaj i ka ditët e numëruara
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 16:48, 14 February 2018
Deputetja nga rradhët e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas lajmit se as nesër nuk do të mbahet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës ku në rend dite ka qenë Interpelanca për rritjen e pagave të Qeverisë, vendimi për pagën minimale dhe ai për skemën sociale.

Haxhiu, shkruan në Facebook se Qeveria e Haradinajt po i ikë ballafaqimit me Kuvendin dhe po tenton të mbys sipas saj Republikën parlamentare, një qeveri e tillë sipas Haxhiut, i ka ditët e numëruara.

Ky është postimi i plotë i Haxhiut në Facebook:

“As nesër nuk do të mbahet seanca plenare ku në rend dite ka qenë Interpelanca për rritjen e pagave të Qeverisë dhe vendimi për pagën minimale dhe ai për skemën sociale. Kështu u njoftuam nga Kuvendi!

Dje është dashur të mbahet seanca por në mungesë të kryeministrit, u caktua që vazhdimi i seancës të jetë të enjten. Shtrohet pyetja kush e morri të drejtën e shtyerjes së seancës?
Qeveria Haradinaj po i ik ballafaqimit me Kuvendin dhe po tenton të mbysë Republikën parlamentare! Një Qeveri e tillë, ditët i ka të numëruara!”/Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO