Haxhi Krasniqi mposht polakun Grafka në rrugën për titull të botës – Lajmi.net
Haxhi Krasniqi mposht polakun Grafka në rrugën për titull të botës
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 22:41, 3 February 2018
Haxhi Krasniqi ka bërë hapin e parë drejt titullit të botës në boks në kategorinë super të mesme.

Është mbyllur meçi i boksit mes Robin Haxhi Krasniqit dhe Bartlomiej Grafkas.

Fitorja e madhe i takoi boksierit kosovar, Krasniqi.

Ai fitoi në fund me vendim të gjyqtarëve.

Meçi u zhvillua në “Gas Arena” në Halle të Gjermanisë.

Kjo ishte etapë kualifikuese drejt titullit kampion të Gjermanisë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO