Harry Kane thyen rekordin më të rëndësishëm të Tottenhamit – Lajmi.net
Harry Kane thyen rekordin më të rëndësishëm të Tottenhamit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 20:04, 13 January 2018
Harry Kane edhe zyrtarisht ka bërë historinë te skuadra e Tottenhamit.

Sulmuesi anglez me dy golat e shënuara në ndeshjen që Tottenham po e fiton 3:0 ndaj Evertonit, ka hyrë në histori të skuadrës nga Londra.

Kane me këto dy gola, është bërë golashënuesi më i mirë në histori të Tottenhamit në Premierligë, me 98 gola.

Ai ka lënë pas legjendën e kësaj skuadre, Tedy Sheringham, që numëron 97 gola.

Pasi jemi në mesin e sezonit, dhe duke parë formën e Kane, kjo diferencë pritet të rritet deri në fund të sezonit./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball