Harrojeni depilimin dhe rruajtjen: Receta e thjeshtë largon qimet e trupit përgjithmonë – Lajmi.net
Harrojeni depilimin dhe rruajtjen: Receta e thjeshtë largon qimet e trupit përgjithmonë
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 18:15, 16 July 2017
Edhe pse mënyrat më të zakonshme për të larguar qimet e trupit janë depilimi apo rruajtja, ato zakonisht kanë efekte anësore si shenjat, skuqjet etj.

Besoni apo jo, ekziston një metodë tjetër më efikase se rruajtja e depilimi, shkruan Gazeta Shneta.

Metoda është pa dhimbje dhe do t’iu ndihmojë t’i hiqni qafe qimet e trupit njëherë e përgjithmonë.

Përbërësit:

  • Pudër “Thanaka”
  • Vaj kusamba

Instruksionet:

Merrni një pjatë të vogël dhe vendosni 2 lugë pudër “Thanaka”. Pastaj, shtoni 3 lugë vaj kusamba. Më pas, përzieni deri sa të fitoni një përzierje homogjene. Në fund, fërkojeni pjesën të cilën doni ta depiloni për 5 minuta dhe prisni për 3 ore. Efektet do t’iu mahnisin!

Fjalët kyçe: depilimiq, qimet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels
  • Play Bike Rivals