Harley-Davidson sjell motorët elektrikë (Foto) – Lajmi.net
Harley-Davidson sjell motorët elektrikë (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto 15:18, 16 May 2017
Prodhuesi i njohur i motorëve Harley-Davidson, do të nis prodhimin e 100 motorëve elektrikë.

Presidenti i kompanisë, Bill Davidson e konfirmoi një gjë të tillë edhe pse tha se ende nuk ka një afat të caktuar për nisjen e këtij projekti, transmeton Lajmi.net.

“Ende nuk kemi një afat kohor për prodhimin e motorit elektrik, por projekti është duke ecur mirë. Shpresojmë që kjo ide do të përkrahet nga dashamirët e motorëve, pasi kohët e fundit jemi të rrethuar nga elektronika”, u shpreh Davidson.

Me këtë projekt Harley-Davidson synon që të bëjë sa më të thjeshtë dhe atraktive ngasjen e motorëve./Lajmi.net/

bbb1grb

Fjalët kyçe: elektrik, harley-davidson, motore

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush
  • Play Pro Kicker Frenzy