Haradinaj për Demarkacionin: Kufiri është në Çakorr, liberalizimi do ndodhë shpejt – Lajmi.net
Haradinaj për Demarkacionin: Kufiri është në Çakorr, liberalizimi do ndodhë shpejt
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:12, 11 October 2017
Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i cili njëherit është dhe Kryeministër i Kosovës, në tubimin e sotëm në Klinë në kuadër të fushatës zgjedhore, ka thënë se shumë shpejt do të bëhet liberalizimi i vizave.

Haradinaj ka potencuar se udhëtimi i lirshëm i kosovarëve do të bëhet me përfundimin e detyrave, obligime këto të dhëna nga Bashkimi Europian.

Tutje si i pari i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj para qytetarëve të Klinës edhe njëherë u ka premtuar se Demarkacioni do të përfundoj më kufirin në Qakorr.

”Ta dini kufiri është në Qakorr, vetëm po presim faktet nga komisioni”, është shprehur Haradinaj, transmeton Klan Kosova.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO