Haradinaj: Mund të përdorë gjuhë më të butë me gazetarët (Video) – Lajmi.net
Haradinaj: Mund të përdorë gjuhë më të butë me gazetarët (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 23:37, 13 September 2017
Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në orët e vona ka folur edhe një herë rreth "incidentit" të sotëm me gazetarë në një konferencë për media. Ai e ka quajtur keqkuptim atë që ka ndodhur në konferencë.

Haradinaj ka thënë se mund të jetë më i butë në komunikim, por se e vërteta rreth deklaratës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për demarkacionin është ndryshe.

“Edhe Berati (Buzhala), kish thënë se mendon si gazetarja… unë Beratin e kam mik. Ani, mendo, veç nuk duhet me i keqinterpretu çka kanë thënë ata (amerikanët për demarkacionin me Malin e Zi). Të gjithë lexojmë, po e lexojmë çka ka thënë dikush… nëse i pengon dikujt, unë mundem me përdorë gjuhë më të butë, por kini parasysh se e vërteta mbetet e vërtetë”, është shprehur Haradinaj.

I pyetur se a do të krijojë një Komision të ri për Demarkacion, shefi i ekzekutivit është përgjigjur: “Është një veprim i konsultuar me të gjithë partnerët politikë. Kjo është një qasje e re dhe nuk kemi ardhur këtu për të vazhdar me logjikën që ka na sjell këtu”.

 

Fjalët kyçe: Gazetarët, Haradinaj, ofendimet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play iStunt 2