Haradinaj jep përgjigje interesante nëse PDK rrëzon qeverinë në qoftë se ai bëhet kryeministër – Lajmi.net
Haradinaj jep përgjigje interesante nëse PDK rrëzon qeverinë në qoftë se ai bëhet kryeministër
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 11:48, 19 May 2017
I pyetur pse ndërroj mendje dhe hyri në koalicion me PDK, ai ka thënë, se marrëveshje e koalicionit LDK-AKR e bëri që të minimizohen shpresat për ndryshim nga partitë opozitare.

“Marrëveshja e një partie opozitare për hyrë në koalicion me njërën nga partitë në pushtet krijo një situatë të re e cila minimizoi shpresat për ndryshim nga partitë opozitare”, ka thënë ai, raporton lajmi.net.

Haradinaj në konferencën ku zyrtarisht prezantoi Arbër Vllahiun në AAK, ka thënë se beson që edhe me koalicionin e ri do të ketë ndryshime në të mirë të vendit.

I pyetur nëse frikësohet se PDK do ta rrëzojë edhe qeverinë e ardhshme nëse ai bëhet kryeministër ka thënë: “Unë kështu jam rrëzona e çohem”. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO