Haradinaj flet për Gjykatën Speciale dhe rritjen e pagave për të gjithë që paguhen nga shteti – Lajmi.net
Haradinaj flet për Gjykatën Speciale dhe rritjen e pagave për të gjithë që paguhen nga shteti
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 16:12, 12 January 2018
Kryeministri Ramush Haradinaj duke folur për shfuqizim e Gjykatës Speciale ka thënë se iniciativa e deputetëve respektohet prej Qeverisë.

 

 

Megjithatë, ai ka mohuar se Qeveria e Kosovës do të nisë ndonjë projektligj për shfuqizimin e Gjykatës Speciale.

Haradinaj ka folur edhe për rritjen e pagave, vendim ky që do t’i gëzoj të gjithë ata që marrin pagë prej shtetit, shkruan lajmi.net.

Sipas tij, rritja prej 4 për qind është në harmoni me FMN-së dhe Bankën Botërore dhe kjo rritje e ka ndryshuar praktikën e më hershme kur është bërë rritja në fund të mandatit.

“Ne i kemi rrit rrogat në fillim të mandatit dhe kjo nuk do të ndalet. Edhe për rastet sociale do të rrisim të hyrat për 20 për qind”, ka thënë Haradinaj pas përfundimit të mbledhjes së qeverisë. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO