Hani vezë të ziera në mëngjes – Lajmi.net
Hani vezë të ziera në mëngjes
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 9:30, 4 June 2018
Mëngjesi është vetvetiu shumë i rëndësishëm për funksionim të duhur të trurit.

E plus nëse përmban një vezë të zier, asnjëherë nuk do t’ju ndodhë të harroni për takim apo të dërgoni ndonjë e-mail të rëndësishëm.

Vezët “mbushin” neurotransmetuesit të cilët janë të rëndësishëm për përmirësim të memories.

Mirëpo, nuk duhet tepruar me ngrënien e vezëve të ziera në mëngjes, sepse mund të ndikojë në peshën tuaj, por mjafton një e tillë çdo mëngjes.

Nëse nuk jeni adhurues i vezëve të ziera, atëherë mund edhe t’i fërgoni, por me sa më pak vaj dhe kripë.

Sugjerohet edhe përzierja e vezëve të ziera në sallata të ndryshme, duke i prerë ato në feta të holla.

Pra, vezët e ziera duhet të jenë pjesë e mëngjesit tuaj, sepse do ta keni një mendje më të kthjellët.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO