Hamilton triumfon në Spanjë – Lajmi.net
Hamilton triumfon në Spanjë
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 20:32, 13 May 2018
Ferrari duket se është rikthyer te telashet dhe Mercedesi te dominimi. ‘Kokëkuqja’ ishte larg nisjes së këtij sezoni të Formula 1 edhe në garën për Çmimin e Madhe të Spanjës.

Lewis Hamilton dhe Valteri Bottas kaluan njëri pas tjetrit vijën e finishit në pistën e Barcelonës, duke lënë pas tyre Max Verstappen me Red Bull.

Krenaria e Ferrarit u ruajt vetëm nga Sebastian Vettel, edhe ky i pafuqishëm për të shkuar përtej vendit të katërt.

Ndërkohë, Kimi Raikkonen braktisi garën në xhiron e 26-të për një problem teknik me makinën, transmeton Top Channel.

Ecuria e kësaj gare u përcaktua që në kthesat e para të startit.

Romain Grosjean ishte protagonisti i një përplasjeje, që bëri të hyjë në pistë makina e sigurisë.

Kjo ngadalësoi ritmin me të cilën Ferrari nisi garën dhe sidomos të Sebastian Vettel, që në start mori vendin e dytë, duke parakaluar Bottas.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO