Hamilton siguron ‘pole-position’ në Australi – Lajmi.net
Hamilton siguron ‘pole-position’ në Australi
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 8:35, 24 March 2018
Lewis Hamilton shënoi kohën më të shpejtë në kualifikimet për Çmimin e Madh të Australisë.

Lewis Hamilton do të niset nga pozita e parë në garën e parë të sezonit të ri në Formula 1.

Ngasësi i Mercedesit shënoi kohën më të shpejtë në kualifikimet për Çmimin e Madh të Australisë.

Pas tij u rendit dyshja e Ferrarit, Kimi Raikkonen dhe Sebastian Vettel, përcjell “lajmi.net”.

Piloti tjetër i Mercedesit, Valtteri Bottas u aksidentua në kualifikime. /Lajmi.net/

Rezultatet: 

1) Hamilton

2) Raikkonen

3) Vettel

4) Verstappen

5) Ricciardo

6) Magnussen

7) Grosjean

8) Hulkenberg

9) Sainz

10) Bottas

Fjalët kyçe: Lewis Hamilton

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals