Hamilton siguron një tjetër ‘pole position’, i afrohet rekordit të Schumacherit – Lajmi.net
Hamilton siguron një tjetër ‘pole position’, i afrohet rekordit të Schumacherit
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 17:15, 24 June 2017
Lewis Hamilton konfirmoi edhe në pistën azere formën e tij prefekte që po kalon në Formual 1.

Piloti britanik i Mercedes u rëndit i pari në provat zyrtare të zhvilluara këtë të shtunë, të vlefshme për garën e Çmimit të Madh të Azerbajxhanit.

Valteri Bottas do të niset i dyti dhe menjëherë pas tij dy Ferrarit me Kimi Raikonen të tretin dhe Sebastian Vettel të katërtin.

Ky ishte “pole position” i 66-të për Lewis Hamilton, që tashmë ndodhet vetëm dy “pole position” larg rekordit të Michael Schumacher.

Fjalët kyçe: Formula 1, Lewis Hamilton

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper