Hamburgerët me insekte shiten për herë të parë në Europë, prodhim nga Zvicra – Lajmi.net
Hamburgerët me insekte shiten për herë të parë në Europë, prodhim nga Zvicra
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 15:44, 14 November 2017
A do të hanit një hamburger me insekte?

Një supermarket zvicran është i pari në Europë që prodhon dhe shet hamburgerë me insekte për njerëzit, raporton World Economic Forum, transmeton lajmi.net

Ju do të jeni në gjendje të bleni hamburgerë me insekte, të cilat janë të pasura me proteina.

Insektet janë ushqim tradicional në shumë vende të botës. Ato lehtë hahen dhe lehtë përgatiten.

Ne gjenerojmë 1.3 bilion ton ushqim të humbur çdo vit. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels
  • Play Bubble Trouble