Hajredin Kuçi nuk arrin të bëhet deputet – Lajmi.net
Hajredin Kuçi nuk arrin të bëhet deputet
Autori: Lajmi.net Lajme 15:20, 17 June 2017
Njëri nga figurat kryesore të PDK-së për vite me rradhë ka qenë “krahu i djathtë” e mbështetja më e fort e presidentit dhe ish liderit të PDK-së, Hashim Thaçi, Hajredin Kuçi, nuk ka arritur të siguroj votat e mjaftueshme për tu bërë deputet

Ai ka arritur të marrë rreth 7 mijë e 500 vota, e të cilat nuk janë të mjaftueshme për të zënë një vend në parlamentin e Kosovës, shkruan Gazeta Monitor

Nënkryetari i PDK-së Kuçi, nuk ka qenë dhe shumë prezentë në medie e as nuk është parë shumë aktiv gjatë fushatës  elektorale.

Ndryshe tashmë kanë filluar të bëhen të ditura rezultate edhe nga KQZ-së për  kandidatët që kanë arritur të fitojnë mandatin e deputetin në Kuvendin e Kosovës.

Ajo çka është parë deri më tani, pritet të ketë një ndryshim të rrënjësishëm nga ajo që kemi parë në legjislaturën e V-të të Kuvendit.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO