Hahn optimist për arritjen e zgjidhjes në dialogun Kosovë-Serbi – Lajmi.net
Hahn optimist për arritjen e zgjidhjes në dialogun Kosovë-Serbi
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 8:59, 17 May 2018
Komisioneri i Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn tha në Sofje të hënën se është optimist se do të arrihet një zgjidhje në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit.

“… Jam gjithmonë optimist në strategjinë e re është e theksuar qartë se ka një perspektivë për të gjithë, kjo do të thotë se është në interes të Kosovës për të punuar në një zgjidhje për një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme”, tha Han me të arritur në samitin e BE-së – Ballkanin Perëndimor në Sofje, transmeton lajmi.net.

Komisioneri Europian theksoi se duhet të ketë vullnet të shpejt nga të dy palët për të arritur marrëveshje sa më shpejt të jetë e mundur. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO