Gurabija me copëza çokollatë – Lajmi.net
Gurabija me copëza çokollatë
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 12:24, 6 March 2017
Përbërësit

1 vezë
125 gr gjalpë e shkrirë ose margarinë
1 gotë sheqer pluhut
1/2 gotë vaj vegjetal
2 lugë të gjellës nisheste gruri
2 lugë të gjellës pluhur pjekje
1 vanilje
4 gota miell
1/2 gota çokollatë

Hapat:

Përzieni të gjithë përbërësit dhe përfitoni një brumë i cili nuk ngjitet në duar.
Vene në frigorifer për pritje 30 minuta.Merrni nga frigorifer dhe me ndihme të lugës formoni topa të vogël.Pastaj rendisni në tepsi të lyer dhe në temperaturë 170 gradë celsius pjekeni. /Kuzhinashqiptare/

Fjalët kyçe: gurabija me çokollate

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown