Guardiola, “mbreti” i dekadës së fundit – Lajmi.net
Guardiola, “mbreti” i dekadës së fundit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 20:13, 16 April 2018
Pep Guardiola një ditë më parë festoi titullin e parë në Premierligë me skuadrën e Manchester Cityt.

Për trajnerin spanjoll, ky ishte titulli i 23-të në dekadën e fundit.

Guardiola është trajneri me më së shumti tituj të fituar në dekadën e fundit, madje bindshëm para vendit të dytë.

Trajneri i Cityt ka lënë pas Laurent Blanc që numëron 15 tituj, dhe Jose Mourinhon me 13 tituj.

Lista e trajnerëve me më së shumti tituj në dekadën e fundit./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Pep Guardiola

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play 8 Ball Pool