Guardiola: Lahm është një nga lojtarët më fantastik që kam stërvitur – Lajmi.net
Guardiola: Lahm është një nga lojtarët më fantastik që kam stërvitur
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 16:41, 10 February 2017
Pep Guardiola i ka thurur lavde të mëdha mbrojtësit Philipp Lahm.

Trajneri spanjoll ka punuar me gjermanin për tre vite derisa drejtonte Bayern Munich në Gjermani, nga i cili është ndihmuar siç thotë ai si në aspektin e punës ashtu edhe të adaptimit në jetën e re që kishte nisur.

Lahm këtë javë njoftoi se në fund të sezonit do të pensionohet në futbolli.

“Philipp ishte dhe është një person special në jetën time”, deklaroi Guardiola, përcjell lajmi.net.

“Nuk ishte e lehtë për një djal katalan që të shkoi në Munih dhe të mësoj gjuhën gjermane dhe të përfshihet në kulturën e tyre. Ai më ndihmoi këtu dhe në fushë. Është një nga lojtarët më fantastik që kam stërvitur në jetën time”.

“Ai mund të luaj në 10 pozicione pa probleme, sepse e njeh shumë mirë lojën”.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master
  • Play Stealth Sniper