Guardiola: Edhe nëse ndodh kjo, s’do të jetë tragjedi – Lajmi.net
Guardiola: Edhe nëse ndodh kjo, s’do të jetë tragjedi
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 21:38, 16 May 2018
da4096d9-ec0b-4ad7-9fbe-b85b52e7e86f-1027-0000015afc0fbb11
“Do të jetë një gabim i madh të mendosh se ‘okay, tani kemi fituar Premier League, dhe do të fokusohemi te Champions League.’ Gabim i madh", deklaroi Guardiola.

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka folur për aspiratat e ekipit në sezonin e ri.

“Do të jetë një gabim i madh të mendosh se ‘okay, tani kemi fituar Premier League, dhe do të fokusohemi te Champions League.’ Gabim i madh”, deklaroi Guardiola, përcjellë “Lajmi.net”.

“Të jem jashtë Champions League dhe të fitoj sërish Premier League, më thoni ku të firmos që tani”.

“Padyshim që do të jetë një objektiv edhe Champions, patjetër që do të luftojmë. Por në atë kompeticion duhet të luash në Anfield, Barcelonë, Madrid, Munich, Torino”, shtoi ai. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO