Griezmann refuzon Barcelonën – Lajmi.net
Griezmann refuzon Barcelonën
Autori: Lajmi.net La LigaSport 14:23, 12 June 2018
Antoine Griezmann ka vendosur të qëndrojë në kryeqytetin spanjoll, duke refuzuar përfundimisht ofertën e bërë nga Barcelona.

Antoinne Griezmann duket se ka qartësuar vendimin për të ardhmen e tij, duke bërë që tashmë të jetë i qetë.

Ylli i Atleticos së Madridit ka vendosur të qëndrojë në kryeqytetin spanjoll, duke refuzuar përfundimisht ofertën e bërë nga Barcelona, që ishte gati të paguante klauzolën e tij prej 100 milionë eurosh.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat spanjolle, të cilat raportojnë se francezi ka njoftuar drejtuesit e Barçës për vendimin e tij, ndërsa ka autorizuar menaxherët për të negociuar zgjatjen e kontratës me Atleticon e Madridit, transmeton “SS”.

Griezmann do të zgjasë kontratën e tij me skuadrën e Simeones deri në vitin 2023, duke qenë pikërisht ai përforcimi më i mirë i kësaj vere për Atleticon e Madridit.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO