Greva e aktorëve, këto janë kërkesat e tyre – Lajmi.net
Greva e aktorëve, këto janë kërkesat e tyre
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteShowBiz 21:25, 27 October 2017
Nga data 16 tetor, aktorët e Teatrit Kombëtar të Kosovës kanë hyrë në grevë të përgjithshme.

Aktorët e teautrit kanë bashkuar forcat për të “luftuar” për realizimin e kërkesave të tyre, të cilat nuk ia realizoi Ministria e Kulturës.

Ekipi i emisionit “Mirage” ka vizituar aktorët për të marrë nga afër deklaratat e tyre në lidhje me këto kërkesa të tyre.

Aktorët treguan se çfarë përmbajnë kërkesat e tyre dhe çka do të pasojë më tej në rast se nuk merren parasysh kërkesat e tyre.

Ndiqeni videon e mëposhtme dhe kuptoni se çka thonë aktorët për grevën e tyre. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO