Greqi, 3 shqiptarë në pranga për 155 kg kanabis – Lajmi.net
Greqi, 3 shqiptarë në pranga për 155 kg kanabis
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 17:03, 10 March 2018
Një sasi prej 155 kg kanabis sativa u sekuestrua paraditen e së shtunës prej Departamentit të Antidrogës së Kosturit.

Sipas policisë, 3 shtetas shqiptarë – 34, 30 dhe 20 vjeç, – u kapën në flagrancë duke transportuar me dy autovetura sasinë e lëndës narkotike.

Ajo do të dërgohej në Athinë, ku dhe do të shpërndahej në sheshet e njohura për përdorimin e lëndëve narkotike të kryeqytetit helen.

Tre të arrestuarit u dërguan në gjykatë për masë sigurie, ku u vendos të liheshin në burg deri në përfundim të hetimeve.

Dy automjetet, 5 telefona celularë dhe lënda natkotike u sekuestruan.

Fjalët kyçe: Greqi, Kanabis, Shqiptaret

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball