Greg Delawie e viziton Komunën e Gjakovës – Lajmi.net
Greg Delawie e viziton Komunën e Gjakovës
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 13:14, 16 April 2018
Komunën  e Gjakovës të hënën e ka vizituar Ambasadori amerikan në Kosovë,  Greg Delawie, i cili ka zhvilluar takim me kryetarin e Komunës së Gjakovës Ardian Gjini.

Kështu thuhet në njoftimin për media të Komunës së Gjakovës.

Sipas kësaj komunikate Gjini e ka informuar ambasadorin Amerikan lidhur me projektet që tashmë kanë filluar ata si komunë, si dhe për planin katër vjeçar të punës së këtij institucioni.

Derisa, Delawie ka theksuar që shteti amerikan gjithmonë do të jap ndihmën e pa kursyer të tij në projektet për zhvillimin e komunave.

Fjalët kyçe: Delawie, Gjakovë, Vizitë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2