Google po punon në Pixel Smartwatch – Lajmi.net
Google po punon në Pixel Smartwatch
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 9:16, 13 May 2018
Google dëshiron të konkurrojë me smartwatchin e vet Apple-n.

Me sistemin operativ Wear OS, Google është duke u përpjekur për një kohë të gjatë për t’u futur në treg me një smartwatch. Tani Google duket se dëshiron të intensifikojë përpjekjet e saj. Gazetar amerikan Evan Blass shkruan në Twitter duke cituar “burime të besueshme”, Google do të nisë smartwatch e saj nën markën e saj Pixel këtë vjeshtë .

Gjithashtu Winfuture ka informata të ngjashme. Ai madje dëshiron të dëgjojë nga tre smartwatches ku Google po punon. Është e paqartë nëse ka të bëjë me versione ose versione me madhësi të ndryshme me ose pa LTE, ose nëse duhet të paraqiten edhe pajisje krejtësisht të ndryshme, thotë Winfuture .

Deri tani, nuk ka detaje rreth dizajnit të orëve të Google. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO