Google Play do zhvlerësojë aplikacionet me probleme – Lajmi.net
Google Play do zhvlerësojë aplikacionet me probleme
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 15:04, 7 August 2017
Google bëri të ditur sot disa ndryshime në Play Store. Aplikacionet që punojnë më së miri, që do të thotë kanë më pak eksperienca bllokimi dhe ato që nuk të harxhojnë baterinë, do të renditen më lart se aplikacionet me bugs dhe probleme të tjera.

Objektivi i këtij algoritmi të përditësuar vlerësimi është të sigurojë se aplikacionet më të mira promovohen, duke rritur përdorimin e tyre, thotë kompania.

Shtysa për këtë ndryshim erdhi pasi Google kuptoi se gjysma e vlerësimeve me një yll në Google Play Store ishte pikërisht për problemet me qëndrueshmërinë e aplikacionit.

Aplikacione që nuk punonin mirë me përdorues frutstues, që shpesh kthehen te rishikimet për tu ankuar. Me kalimin e kohës një numër vlerësimesh të këqija dhe vlerësim të ulët në yje ndikon në vendin e aplikacionit në renditje dhe rezultatet e kërkimit. Ky përditësim i algoritmit të vlerësimit do të detyrojë zhvilluesit me aplikacione me probleme, që ti adresojnë këto çështje ose do të penalizohen. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Aplikacion, Google Play

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush
  • Play Rock Wheels
  • Play Zombie Big Trouble