Google Pixel 2 i ruan përdoruesit gjatë vozitjes – Lajmi.net
Google Pixel 2 i ruan përdoruesit gjatë vozitjes
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 23:56, 10 October 2017
Përveç të gjitha gjërave që Google njoftoi tashmë, ka me sa duket disa surpriza mbetur në softëare e ardhshëm të Pixel 2 dhe Pixel 2 XL. 

Çështja në fjalë: telefonat e rinj automatikisht do të kalojnë në modalitetin ‘Mos u shqetësoni’ kur jeni duke vozitur.

Kjo është zbuluar përmes një screenshot për një aplikacion të ri që Google ka ngarkuar në dyqanin Play. Aplikacioni quhet Pixel Ambient Services. Siç nënkupton emri i saj, është Pixel-ekskluzive. Ky aplikacion do të kujdeset për funksionalitetin që gjithmonë dëgjon për identifikimin automatik të këngëve që luajnë në afërsi tuaj – dhe që ju tregon titullin dhe artistin në ekranin tuaj të kyçjes.

Por kjo rezulton se nuk është e gjitha që aplikacioni do të bëjë. Fotografia e fundit në listën e Play Store është imazhi që mund të shihni më lart.

Në mënyrë të qartë përshkruan një rregull që mund të aktivizoni, i cili automatikisht do të mundësojë mos të shqetësoheni kur jeni në një automjet në lëvizje. Kjo gjendje do të përcaktohet nga lëvizja e pajisjes dhe lidhjet Bluetooth. /telegrafi.com/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO