Google iOS tani është në dispozicion në Evropë – Lajmi.net
Google iOS tani është në dispozicion në Evropë
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 21:46, 7 September 2017
Megjithëse nuk është kaq fort e ankoruar në sistemin operativ si në Android, ajo ka shumë funksione.

Ndihmësi i Google tani është gjithashtu i disponueshëm për pajisjet iOS në Evropë. Aktualisht, megjithatë, kjo është e kufizuar në Gjermani, Britani e Madhe dhe Francë.

Ndihmësi i Google për iOS u njoftua tashmë në konferencën zhvilluese të Google IO në maj, por vetëm për konsumatorët e SHBA.

Megjithatë, krahasuar me versionin Android, kjo nuk mund të nisë aq shpejt dhe nuk duhet të jetë e rrezikshme për Siri. Megjithatë, është e mundur që të vendoset një widget në qendrën e njoftimit përmes së cilës ndihmësi mund të kontrollohet, transmeton lajmi.net/

Duke filluar me iOS 9.1

Përveç kësaj, Asistent Google ka të njëjtat karakteristika si versionin Android ose Google Home. Kjo lejon që pajisjet e lidhura, si drita ose ngrohja, të kontrollohen me zë, të pranojnë telefonata ose të dërgojnë mesazhe, si dhe të fillojnë muzikë dhe lundrim. Kërkesa minimale për Google Assistant është një pajisje me iOS 9.1. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO