Goli i parë me fanellën e Kombëtares, Grezda: Ja pse e përqafova Panuccin – Lajmi.net
Goli i parë me fanellën e Kombëtares, Grezda: Ja pse e përqafova Panuccin
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 13:53, 14 November 2017
Eros Grezda tregoi emocionet e përjetuara dhe përqafimin me Christian Panuccin.

Eros Grezda shënoi golin e parë me fanellën e Kombëtares shqiptare në ndeshjen e sotme ndaj Turqisë.

Në prononcim pas ndeshjes për mikrofonin e RTSH-së, mesfushori tregoi emocionet e përjetuara dhe përqafimin me Panuçin.

Goli i parë me Kombëtaren

“Ishte një ndjesi e veçantë që të shënonim edhe pse ishim me një futbollist me pak në fushën e lojës. Golin e parë me fanellën e Shqipërisë ia dedikoj babait tim dhe jam i lumtur që goli im i solli fitoren Kombëtares.”

E ardhmja dhe zerat për kalimin te Lacio

“Nuk dua të flas për të ardhmen, pasi ndihem mirë te skuadra e Osijekut. Nuk dua të flas për zërat rreth merkatos, pasi kam babain që merret me pjesën jashtë fushës.”

Përqafimi me Panuçin

“Nuk e prisja atë moment. Isha i emocionuar. Vendi i parë që më shkoi në mendje ishte te pankina, teksa Panuçi më hapi duart dhe e përqafova”.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO