Golashënuesit më të mirë në pesë ligat kryesore të Evropës – Lajmi.net
Golashënuesit më të mirë në pesë ligat kryesore të Evropës
Autori: Lajmi.net BundesligaLa LigaLajme futbolliPremier LeagueSerie ASport 20:58, 29 October 2017
Edhe këtë fundjavë, ligat evropiane të futbollit kanë zhvilluar ndeshjet kampionale.

Në Premierligë, skuadrat kryesore kanë shënuar fitore, ndërsa në La Liga, ka befasuar Real Madrid, duke u mposhtur nga Girona 2:1.

Atë që se bëri Real Madrid, e ka bërë Barcelona, që me fitore ka rritur në tetë pikë diferencën në renditjen tabelare.

E në Serie A, derbi i kësaj xhiro i ka takuar Juventusit që ka mposhtur 0-2 Milanin.

Golashënuesit më të mirë të pesë ligave kryesore në Evropë, i gjeni në pjesën e mëposhtme:

Premierligë: Harry Kane, tetë gola

Serie A: Ciro Immobile, 11 gola

La Liga: Leo Messi, 12 gola

Bundesligë: Pierre Aubameyang, 10 gola

Ligue 1: Radamel Falcao, 13 gola./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO