Godet KB Peja me këtë përforcim (FOTO) – Lajmi.net
Godet KB Peja me këtë përforcim (FOTO)
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 22:03, 6 February 2017
Klubi i basketbollit i Pejës nuk e ka ndërmend së përforcuari ekipin pas rezultateve të fundit të dobëta në Superligës e Kosovës si dhe në Ligën Ballkanike.

Pa kaluar asnjë orë, pejanët kanë transferuar edhe një basketbollistë tjetër.

Bëhet fjalë për basketbollistin slloven Robert Abramovic, i cili luan në pozitën e fundorit-organizator, bën të ditur faqja e klubit në Facebook.

“KB Peja ka arritur marrëveshje me lojtarin nga Sllovania, Robert Abramovic, i cili luan në pozitën e organizatorit. Robert ka një përvojë në Supërligën sllovene dhe atë austriake tek ekipet si: Skofja Loka, Raiffaisen Graz, Zlatorog Lasko, Raiffeisen Panthers, Grusuplje, Hopsi Polzela. Së fundi, ai ishte pjesë e ekipeve maqedonase Kozuv dhe Zabok. Robert njihet si një lojtar i shpejt dhe i saktë nga distanca”, shkruan në njoftimin e klubit të Pejës.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fjalët kyçe: KB Peja

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball